Правовий всеобуч очима дітей

Захист прав дитини

Мета правового виховання учнів:  формування в них правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів.

Завдання правової освіти та правового виховання:

• сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свободи людини;

• надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;

• створити умови для набуття учнями досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії

Очікувані результати:

• створення цілісної системи превентивного виховання в закладі;

• вироблення оптимальної стратегії, рівня та ритму превентивної діяльності;

• підвищення якості виховної роботи; удосконалення методів і технологій превентивної освіти, зокрема через упровадження інтерактивних форм навчання й виховання;

• посилення взаємодії відповідних міських служб в організаційних формах превентивного виховання;

• забезпечення відповідних умов для розвитку фізично та психічно здорової особистості;

• профілактика тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, насильства  та соціальних домагань до дітей;

• підвищення соціальної, психологічної, фізичної адаптації  учнів у суспільстві.

Дитинство - унікальний період в житті людини, в процесі здоров'я, здійснюється розвиток особистості.

І в той же час це період, коли дитина перебуває в повній залежності від оточуючих його дорослих - батьків і педагогів. Неналежний догляд, поведінкові, соціальні та емоційні проблеми, що виникають в цьому віці, призводять до тяжких наслідків у майбутньому.

Здоров'я дітей і їх повноцінний розвиток багато в чому визначається ефективністю роботи щодо захисту їх прав.

В даний час система нормативного забезпечення прав дітей досить повно представлена в документах міжнародного права, нормативно-правовими актами на національному та регіональному рівнях.

Основним правовим документом, який захищає дитину від жорстокого поводження, є конвенція ООН про права дитини. Аналіз тексту Конвенції показує, що загальне число прав дитини, що охоплюються цим міжнародним документом, становить тридцять вісім з них були виділені права, з дотриманням яких дитина безпосередньо стикається в процесі отримання освіти. До них відносяться:

ст. 19 - дає визначення поняття «жорстоке поводження» і визначає заходи захисту;

ст. 6 - передбачає забезпечення в максимально можливій мірі здорового розвитку дитини;

ст. 16 - захист від довільного або незаконного втручання в особисте життя дитини, від зазіхань на його честь і репутацію;

ст. 24 - забезпечення заходів по боротьбі з хворобами і недоїданням;

ст. 27 - визнання права кожної дитини на рівень життя, необхідної для фізичного, психічного, духовного, морального і соціального розвитку;

ст. 34 - захист дитини від сексуального розбещення;

ст. 37 - захист дитини від інших видів жорстокого поводження;

ст. 39 - заходи допомоги дитині, стало жертвою жорстокого поводження.

Заповіді батькам

1. Не чекайте, що ваша дитина буде такою, як ви, або такою, як ви хочете. Допоможіть їй стати не вами, а собою.

2. Не вимагайте від дитини плати за все, що ви для неї робите: ви дали їй життя.  Вона дасть життя іншій, та - третій: це необхідний закон подяки.

3. Не переносьте на неї свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб, що посієте, те й пожнете.

4. Не ставтеся до її проблем звисока: важкість життя дана кожному під силу, і її проблеми не менш важливі для неї, ніж ваші для вас.

5. Не принижуйте її.

6. Не мучте себе, якщо не можете щось зробити для своєї дитини, засмучуйтесь про те, що можете, а не робите.

7. Пам'ятайте, що для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.

8. Вмійте любити чужих дітей. Ніколи не робіть чужим того, чого не хотіли б, щоб чужі зробили вашій.

9. Любіть свою дитину: неталантливиту, вертляву, загальмовану, неохайну і т.д. Спілкуючись з нею, радійте, тому що дитина - це свято, яке поки з вами.